Archiwum marzec 2017


Jak urządzić naprawdę małe mieszkanie?...
Autor: kuchblog
01 marca 2017, 20:42
Piękny wystrój wnętrz sprawia, że od razu czujemy się lepiej. Jednak nie zawsze można pozwolić sobie na spełnienie wszystkich marzeń odnośnie wystroju, na przykład wtedy, gdy zamiast dużego domu, posiadamy bardzo małe mieszkanie. Dla niektórych jest to koszmar, mieszkanie będzie wydawać się jeszcze mniejsze, gdy nie będziemy przestrzegać niektórych zasad. Przede wszystkim w małym mieszkaniu meble powinny być wysokie - tak by pomieścić większość rzeczy w jednym miejscu. Niskie meble sprawiają, że pokój sprawia wrażenie mniejszego, a do tego nie zmieścimy tam zbyt wiele. Szafa, która sięga, aż do sufitu, ma jasny kolor pięknie się prezentuje. W małym mieszkaniu powinny przeważać kolory jasne, takie jak biel, beż, szary. Dobrze wyglądają także pastelowe dodatki, które nadadzą wnętrzu ciepła. Mocne, ostre barwy będą raczej niewskazane. Małe mieszkanie ma wiele zalet, całkowita zmiana wnętrza, czy mniejszy remont, będą o wiele tańsze niż w przypadku dużych powierzchni, które wymagają naprawdę dużych nakładów. Właściciele małych mieszkań powinni zastanowić się nad zakupem dużego lustra, który w tym przypadku sprawi się doskonale i będzie idealnym uzupełnieniem.

Łazienka w małych mieszkaniach.


Często urządzenie łazienki nie jest takie proste. Mały metraż nie pozwala na dużo szaleństwa, marzenie o dużej wannie raczej nie zostanie spełnione. Warto zastanowić się nad prysznicem, dzięki niemu z pewnością zaoszczędzimy sporo miejsca oraz wody, co ma dodatkowy plus. Płytki w łazience powinny być raczej pozbawione dużych wzorów, aby nie pomniejszać naszej łazienki. Inspiracji odnośnie małych wnętrz można szukać w stronach internetowych, które poświęcone są małym mieszkaniom.

Małe mieszkanie może być piękne, pomysłowe oraz przytulne. Nie zawsze mały metraż musi kojarzyć się z nudą oraz przepychem. Zaoszczędzimy sporo miejsca wieszając telewizor na ścianie – dzięki temu będzie się on nie tylko dobrze prezentowa, a miejsce zostanie zaoszczędzone. W małych mieszkaniach każdy metr jest ważny, a im więcej mamy rzeczy, tym trudniej nam będzie to wszystko pomieścić. Dlatego w sklepach można kupić meble przeznaczone do małych pomieszczeń, są one bardzo funkcyjne, można dyskretnie ukryć w nich wszystkie nasze przedmioty. Bardzo dużo takich mebli ma zastosowanie w kuchni, czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego ile miejsca marnujemy kupując złe meble. Mając małe mieszkanie należy nauczyć się doceniać każdy kąt i dobrze go zagospodarować. Wiele osób przyznaje, że decyduje się na mniejszy metraż, ponieważ dzięki temu oszczędzają czas na sprzątaniu, a w ich domu zawsze jest porządek. To również ogromna zaleta, im mniejszy metraż, tym mniej mamy do sprzątania. Często pojawia się problem, który dotyczy koloru zasłonek, ich długości oraz czy w ogóle są one potrzebne. Tak naprawdę to zależy od wielu czynników. Od kształtu naszego pomieszczenia, koloru mebli. Jeżeli pokój jest w stylu raczej minimalistycznym kolorowe zasłonki mogą dodać wnętrzu trochę radości.